DESZCZ NAGRÓD W KONKURSIE HISTORYCZNYM

DESZCZ NAGRÓD W KONKURSIE HISTORYCZNYMIV edycja Konkursu Historycznego pt. „Polska… Nasza Niepodległa. Wielcy Polacy na trudne czasy. Bohaterowie XIX i XX wieku” zakończyła się szczęśliwie dla uczniów naszej szkoły. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Błażej Pucyk (2. miejsce za plakat); Karolina Kołodziejczyk i Marcelina Kołodziejczyk (2. miejsce za rysunek); Amelia Stanioszczyk (3. miejsce za album), Arkadiusz Jaworski (3. miejsce za test wiedzy); Wojciech Dacka i Wojciech Ryba (3. miejsce za prezentację multimedialną); Aleksandra Ćwirta, Katarzyna Krzysiak i Joanna Wilińska (3. miejsce za film) oraz Aleksandra Kanios (wyróżnienie za album). Opiekunem uczniów biorących udział w konkursie była pani Iwona Wąsik. Gratulujemy tego sukcesu!

SZLAKIEM POETÓWI PISARZY LUBELSZCZYZNY

TurystykaDnia 25 marca 2017 roku odbył się rajd pieszy Szlakiem Poetów i Pisarzy Lubelszczyzny. Wędrówkę zaczęliśmy w Palikijach. Szliśmy doliną rzeki Bystrej do Nałęczowa w bardzo miłej atmosferze. Pogoda jak zwykle dopisywała. W Nałęczowie w „Starej Aptece” zjedliśmy pierogi. Po odpoczynku Piotr z Ignacym opowiedzieli nam o życiu i twórczości Bolesława Prusa. Z rajdu wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
Do zobaczenia na szlaku!!!

64. edycja konkursu Begegnung mit Europa rozstrzygnięta!r

Niemiecki64. edycja międzynarodowego konkursu "Begegnung mit Osteuropa" rozstrzygnieta!

Uczennice klasy 3 a Natalia Matyka, Karolina Guz i Natalia Czerw zdobyły tytuł Sieger w międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez Bezirksregierung Munster "Begegnung mit Osteuropa". Praca konkursowa została wykonana we współpracy z uczniami z Willy Brandt Gesamtschule w Kolonii oraz uczniami z Liceul technological w Reghin w Rumunii. Opiekunem projektu była pani Iwona Rzymowska - Hołysz.

Bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu we wrześniu 2017r.

OLIMPUS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

AngielskiZnamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu Olimpus z języka angielskiego. Laureatami zostali: Amelia Stanioszczyk, kl. 1A, Izabela Kuranc, kl. 2E, Kamila Tokarz, kl. 3D, Jakub Suszyński, Magdalena Bulenda, Alicja Mysłowska, Adam Szymański i Natalia Zych z kl. 3B oraz Michał Telejko, kl. 3C.

Wszystkim laureatom gratulujemy sukcesu!

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O POLSCE I WIELKIEJ BRYTANII

Uczniów naszego gimnazjum zapraszamy do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O POLSCE I WIELKIEJ BRYTANII. Odbędzie się on w maju i przebiegnie w dwóch etapach:
1. etap – test składający się z 30 pytań zamkniętych oraz 10 pytań otwartych;
2. etap – część ustna, podczas której trzeba będzie rozpoznać obiekty, postacie, sytuacje przedstawione na zdjęciach, związane z kulturą obu krajów.
Na zgłoszenia czekamy do 28 kwietnia. Pani Lusine Grigoryan-Gurska oraz pani Justyna Kierepka.

Gry komputerowe

PedagogInformacja dla rodziców dotycząca zagrożeń w Internecie w odniesieniu do listu MEN z dn.20 marca 2017 roku skierowanego do szkół.

CAŁY ARTYKUŁ

ZWYCIĘSKA FOTOGRAFIA LUBLINA

ZWYCIĘSKA FOTOGRAFIA LUBLINAJakub Suszyński, uczeń kl. III b odniósł sukces, zajmując 1. miejsce w konkursie fotograficzno-graficznym pt. „Lublin Czechowicza” zorganizowanym przez LCKZiU. Zwycięskie zdjęcie przedstawia Bramę Grodzką nocą i jest ilustracją fragmentu „Poematu o mieście Lublinie”, który brzmi:
"...idzie wędrowiec miastem. A ono głuche. W głównej ulicy
tu i ówdzie rozmowa spóźnionych przechodniów, tu i ówdzie
brama zamykana trzaśnie".