Wieczór GIER

Samorząd UczniowskiJak wiadomo nie od dziś gry planszowe przeżywają renesans niemal na całym świecie!

W naszej szkole również nie mogliśmy tego przegapić. Dlatego 3 marca w piątkowy wieczór Samorząd Uczniowski wraz z Klubem Cogito zorganizowali dla gimnazjalistów Wieczór Gier Planszowych. Obecni byli nie tylko uczniowie, ale także Pan Dyrektor Ryszard Pawka, Pani Dyrektor Marta Martyniuk, opiekun SU Bartosz Dudkowski, oraz Aneta Stanuch, Ewa Ryba, Halina Nowicka, Anna Trochimowicz i przedstawicielka rodziców Pani Katarzyna Łukasiuk.

SIÓDEMKA

Humaniści
W dziale Gazetka szkolna można pobrać nowy numer naszego magazynu.

POD RĘKĘ Z CZECHOWICZEM...

HumaniściMateusz Gołąbek, uczeń kl. II a, zdobył wyróżnienie w prestiżowym XXXV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie. Mateusz zaprezentował dwa wiersze: "Na wsi" Józefa Czechowicza oraz "Wracam co dzień" Grażyny Chrostowskiej. Gratulujemy sukcesu!

SZLAKIEM POETÓW I PISARZY LUBELSZCZYZNY

TurystykaDnia 25 lutego 2017 roku odbył się rajd pieszy Szlakiem Poetów i Pisarzy Lubelszczyzny. Rano spotkaliśmy się na dworcu. Wsiedliśmy do pociągu i pojechaliśmy do Wandzina. Jak zawsze dopisało nam szczęście i była piękna pogoda. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe, zimowe krajobrazy. Wychodząc z białego lasu znaleźliśmy poroże jelenia, który przybył z Lasów Kozłowieckich. To bardzo cenne i rzadkie znalezisko. Po dłuższym spacerze doszliśmy do Lubartowa, gdzie zjedliśmy pyszne kebaby, następnie poszliśmy na pączki do cukierni. Po rozmowie przy słodyczach udaliśmy się na dworzec i wróciliśmy do Lublina. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z rajdu. Myślę, że wspomnienia z rajdu zapamiętamy na długo. Będziemy także pamiętać o Adamie Szymańskim, który rozsławił Lubartów opowiadaniem „Srul z Lubartowa”.
Kolejny rajd w marcu.
Do zobaczenia na szlaku!!!

Wieczór gier planszowych

Samorząd UczniowskiW najbliższy piątek (3 marca) Samorząd Uczniowski oraz Klub "Cogito" zaprasza zainteresowanych uczniów na Wieczór Gier Planszowych. Impreza odbędzie się w godzinach wieczornych (18.30 - 21.30) i udział w niej może się odbyć wyłącznie za zgodą rodziców (opiekunów) - wyrażoną wg poniższego wzoru.

Wyrażam zgodę, na udział mojej córki / mojego syna …………………………….......................................………….,
w Wieczorze gier planszowych, który odbędzie się w dniu 3 marca (piątek) w Zespole Szkół nr 7 w Lublinie.
Poniżej proszę zaznaczyć właściwą decyzję krzyżykiem po lewej stronie

Wyrażam zgodę na samodzielny powrót córki/syna z i biorę na siebie pełną odpowiedzialność.

Zobowiązuję się do osobistego odbioru córki/syna.

………………………………………………..
podpis rodzica/opiekuna

Brawo Bartek, Brawo Kuba, Brawo Piotrek

NewsyZakończyły się zmagania w tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Prawie dla gimnazjalistów. Zwycięzcami pierwszego etapu konkursu w naszej szkole zostali uczniowie klas trzecich: Bartek Zieliński, Kuba Suszyński i Piotrek Wnuczek. Zakwalifikowali się tym samym do drugiego etapu, w którym jako team pokonali dwadzieścia innych szkół i przeszli do etapu trzeciego. W emocjonującym finale zajęli drugi miejsce.
Link to strony informującej o finale konkursu: http://www.zs5.lublin.pl/konkurs-wiedzy-o-prawie-dla-gimnazjalistow-final,4565.html

KONKURS KURATORA OŚWIATY

NewsyOsiągnięcia naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Kuratora Oświaty:

Piotr Pelc kl. 3B laureat z matematyki i fizyki
Adam Szymański kl. 3B laureat z chemii i języka polskiego