Konkurs Matematyczny „Janek"

NewsyDnia 21 lutego 2017 roku odbył się IV konkurs Matematyczny „Janek” organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego.
W konkursie wzięło udział 50 uczniów naszego gimnazjum.
Do finału zakwalifikowało się ośmiu uczniów:

1.Ryszard Polkowski kl. 3b
2.Wiktoria Pietras kl. 3b
3.Jakub Wasilewski kl. 3b
4.Natalia Zych kl. 3b
5.Adam Szymański kl. 3b
6.Wiktor Zalewski kl. 3b
7.Piotr Pelc kl. 3b
8.Bernard Skiba kl. 3a

Serdecznie gratulujemy!!!

Dyskoteka

Samorząd UczniowskiW czwartek (23 lutego) Samorząd Uczniowski organizuje dyskotekę dla uczniów Gimnazjum nr 24. Oto regulamin imprezy:

1. Dyskoteka szkolna jest integralną formą działalności wychowawczej szkoły, dlatego uczestników obowiązuje przestrzeganie regulaminu szkoły oraz zasad bezpieczeństwa.
2. Dyskoteka szkolna przeznaczona jest wyłącznie dla młodzieży uczącej się w naszej szkole.
3. Organizacją dyskoteki zajmuje się Samorząd Uczniowski.
4. Wymagane jest przynajmniej 6 opiekunów, sprawujących opiekę podczas dyskoteki.
5. Do dyspozycji uczestników dyskoteki przeznaczony będzie tzw. łącznik Zespołu Szkół (jako sala taneczna) i szatnia Gimnazjum.
6. Przewodniczący wszystkich klas zobowiązani są dostarczyć listy uczniów idących na dyskotekę na dwa dni przed dyskoteką do Opiekuna Samorządu (bezpośrednio, lub za pośrednictwem przewodniczącej SU).
7. Zgody rodziców/opiekunów na udział dziecka w dyskotece powinny być dostarczone na dyskotece lub wcześniej opiekunowi SU (bezpośrednio, lub za pośrednictwem przewodniczącej SU).
8. Po dyskotece uczniowie odbierani są przez rodziców. Uczeń może wyjść sam z dyskoteki w wypadku pisemnej zgody rodziców na jego samodzielny powrót do domu.
9. Dyskoteka odbędzie się 23 lutego 2017 r. (czwartek) i potrwa od godz. 17:30 do 20:30. Uczniowie są wpuszczani do godz. 18:00. Jeżeli ktoś, z jakiegoś powodu, nie może przyjść przed godz. 18:00,powinien wcześniej skonsultować się z Samorządem Uczniowskim.

Załącznik do Regulaminu dyskoteki szkolnej w Gimnazjum nr 24 w Lublinie

Zgoda rodzica (opiekuna prawnego) na udział dziecka w dyskotece.

Wyrażam zgodę, na udział mojej córki / mojego syna …………………………….………….,
w dyskotece, która odbędzie się w dniu 23 lutego (czwartek) w Zespole Szkół nr 7 w Lublinie.
Zapoznałem/am się z regulaminem dyskoteki .
Poniżej proszę zaznaczyć właściwą decyzję krzyżykiem po lewej stronie

Wyrażam zgodę na samodzielny powrót córki/syna z dyskoteki.

Zobowiązuję się do osobistego odbioru córki/syna z dyskoteki.

………………………………………………..
podpis rodzica/opiekuna

SZLAKIEM POETÓW I PISARZY LUBELSZCZYZNY

TurystykaDnia 10 grudnia 2016 roku odbył się rajd pieszy Szlakiem Poetów i Pisarzy Lubelszczyzny. Wędrowaliśmy w deszczu:) z Wąwolnicy do Nałęczowa. W Nałęczowie odwiedziliśmy góralską chatę Stefana Żeromskiego oraz mauzoleum jego syna Adasia. Jak zawsze trochę czasu spędziliśmy w Starej Aptece.
Zapraszamy na kolejny rajd już 25 lutego. Spotykamy się o godz. 7.35 na dworcu PKP
Do zobaczenia na szlaku!!!

Laureaci Konkursu Języka Niemieckiego KO

NiemieckiNasi uczniowie odnieśli sukces w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego Lubelskiego Kuratora Oświaty. Natalia Matyka z klasy 3 a oraz Jakub Stańczyk z klasy 2 b zostali laureatami tego konkursu.
Wielkie gratulacje !

SUKCES WYWALCZONY PIÓREM

HumaniściFilip Ladorucki z klasy I e otrzymał tytuł laureata XIII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. W tym roku młodzi adepci literatury pisali teksty związane z tematem „Odwaga i rozwaga”. Filipa do konkursu przygotowała pani Jolanta Migdał.

Poniżej prezentujemy fragmenty nagrodzonej pracy.

Namowa

Mam na imię Filip i chodzę do pierwszej klasy gimnazjum. Historia, którą chcę opowiedzieć, miała miejsce w moim rodzinnym mieście Lublinie podczas roku szkolnego. Może nie uwierzycie, ale to nie był sen. To był wrześniowy poniedziałek-ulewny i deszczowy (...) Trafiłem do zupełnie nowej klasy i znałem tam tylko jednego chłopaka-Franka. Później poznałem jeszcze kilka dziewczyn i chłopców (...) Rano nie wiedziałem jeszcze, co się wydarzy tego dnia (...)

Sukces w Festiwalu Kolęd Niemieckich III LO im. Unii Lubelskiej

NiemieckiUczennice naszego gimnazjum odniosły sukces w Festiwalu Kolęd Niemieckich "Die kleinste Liebe brachte das größte Glück" w III LO im. Unii Lubelskiej. Paulina Trykacz z kl. 2 a zajęła II miejsce za wykonanie "Fröhliche Weihnacht überall". Dorota Skomorowska, Natalia Oleszczyńska i Katarzyna Niezgoda z kl. 3 f zajęły III miejsce za utwór "Oh du fröhliche". Na festiwalu wystąpiły również Julia Woźniak z kl. 1 e i Gabriela Wysocka z kl. 2 a.

SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM

HumaniściPaulinę Iwan z klasy III b wyróżniono w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Absolwentów III LO im. Unii Lubelskiej. Uczennica została doceniona za piękną interpretację wierszy ks. Alfreda Wierzbickiego oraz Anny Kamieńskiej. Gratulujemy sukcesu!

"Małżeństwo" Anna Kamieńska

Że tak im było dane
zestarzeć się jak świątkom przy drodze
tak samo spróchniali