Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt 2016/17

SportDnia 27 września 2016r. w wąwozie na Kalinowszczyźnie odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt w ramach Gimanzjady 2016/2017 .Organizatorem zawodów po raz pierwszy był Urząd Miasta Lublin i Lubelski Związek Lekkiej Atletyki. Biegi przebiegły w dwóch kategoriach grupa młodsza i starsza w bardzo profesjonalny sposób, ponieważ każda zawodniczka pracowała na własny sukces i reprezentowanej przez siebie szkoły z chipem przywiązanym do buta, dzięki czemu po przekroczeniu mety był automatycznie sczytany czas każdej zawodniczki. Następnie z uzyskanych wyników można było ustalić miejsce danej szkoły. Gimnazjum nr 24 reprezentowało 12 zawodniczek, stanęły one do rywalizacji z 12 szkołami gimnazjalnymi z całego Lublina. Jak co roku wyznaczona trasa przez organizatorów, nie jednej zawodniczce sprawiła wiele trudności. Jednak nasze Kochane dziewczyny w klasyfikacji generalnej dzielnie wywalczyły bardzo dobre III miejsce w Lublinie.

Skład reprezentacji:

GRUPA MŁODSZA:
1. KATARZYNA CZOPEK -1F- najlepsza zawodniczka G24 - 12 miejsce z 63 zawodników
2. MAŁGORZATA DŻAMAN - 1B
3. KATARZYNA TYMIŃSKA - 1C
4. ALICJA KITASZEWSKA - 1C
5. IGA JAWORSKA -1E
6. MARTYNA MAŚLACH - 1B
GRUPA STARSZA:
1. NATALIA ZYCH -3B - najlepsza zawodniczka G24 - 2 miejsce z 65 zawodników
2. SYLWIA CELIŃSKA -3F
3. KAROLINA KOŁODZIEJCZYK -3B
4. NIKOLA KARDASZ- 3D
5. BARBARA OŚKO -2A
6. NATALIA OLESZCZYŃSKA -3F

Wielkie dzięki dziewczyny za godne reprezentowanie szkoły. Życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun drużyny: mgr Małgorzata Molas

Ślubowanie

Dnia 13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie kl. I gimnazjum złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie.
Piękną akademię przygotowaną przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem p. Justyny Kierepki, p. Lusine Grigoryan-Gurskiej i p. Doroty Janowskiej wzbogacono piosenkami chóru szkolnego pod opieką p. Beaty Tokarczyk.

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Humaniści14 października uczciliśmy 243. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klas I c oraz II f pod opieką pani Justyny Kierepki, pani Lusine Grigoryan - Gurskiej i pani Doroty Janowskiej przedstawili humorystyczną scenkę pt. "Złota rybka". W programie artystycznym znalazło się również miejsce na występ Oli Opoki, która zatańczyła układ baletowy oraz jazzowy. Akademię okrasił występ szkolnego chóru, który wraz ze swoją opiekunką, panią Beatą Tokarczyk przygotował piosenki dedykowane
wszystkim pracownikom naszej szkoły, m.in. "Wszystkiego najlepszego". Podczas akademii odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 24 w Lublinie.

WYSTAWA POLSKIE SKRZYDŁA W II WOJNIE ŚWIATOWEJ

BibliotekaPolscy lotnicy walczyli od pierwszego do ostatniego dnia wojny na wszystkich frontach II wojny światowej. Zasłynęli w Bitwie o Anglię. A czy słyszeliście o "Cyrku Skalskiego"? O wspomaganiu polskiego podziemia i krwawiącej Warszawy? Czy były wśród nich także kobiety? Czego doświadczyli po wojnie?

Ciekawość zaspokoisz zwiedzając wystawę przy bibliotece Gimnazjum.
Gorąco zachęcamy!!!

KONKURSY BIBLIOTEKI

BibliotekaZapraszamy uczniów Gimnazjum nr 24 do udziału w konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę. W roku szkolnym 2016/2017 przeprowadzimy:

* Konkurs wiedzy o twórczości Henryka Sienkiewicza (XI 2016 r.),
* Konkurs na plakat dotyczący bohaterów Cichociemnych w ramach obchodów Roku Cichociemnych (I/II, 2017 r.),
* Konkurs fotograficzny i literacki "Zauroczeni Lublinem" w związku z obchodami 700. rocznicy nadania praw miejskich Lublinowi (II, 2017 r.)

Szczegółowe informacji na temat regulaminów i terminów konkursów będą udzielane w bibliotece szkolnej.

OPŁATY

GIMNAZJUM OPŁATY

Wysokości składek na ubezpieczenie , Radę Rodziców w roku szkolnym 2016/2017 dla uczniów gimnazjum

UBEZPIECZENIE wpłaty do 23 września 2016 r.

Składka w wysokości 40,00 zł (obejmuje również ubezpieczenie szatni).

Wpłaty na ubezpieczenie przyjmowane są wyłącznie w sekretariacie gimnazjum do 23 września 2016 r.

RADA RODZICÓW

Wysokości składek na Fundusz Rady Rodziców w roku szkolnym 2016/2017

- 50 zł za jedno dziecko w szkole (G24)
- 75 zł za dwoje dzieci w szkole (G24)
- 85 zł za troje dzieci w szkole (G24)

o możliwościach dokonywania wpłat na Fundusz Rady Rodziców

● indywidualnie na konto w - m Banku - Uwaga ! zmiana numeru konta

● w szkole w sekretariacie szkoły podstawowej (pokój 47)

● bezpośrednio do klasowych Przedstawicieli Prezydium Rady Rodziców

Obiady

Uwaga - zmiana opłaty za październik -
dni wolne od zajęć dydaktycznych: 14 oraz 31 października

Cena jednego obiadu - 3,80 zł

WRZESIEŃ 2016 r.
opłata miesięczna ( 21 dni ) - 79,80 zł

PAŹDZIERNIK 2016 r.
Opłata miesięczna (19 dni ) - 72,20 zł

Opłaty za obiady należy dokonywać przelewem na konto szkoły

do 8-go każdego miesiąca

W przypadku rezygnacji z obiadów proszę o telefoniczne lub osobiste zgłoszenie do stołówki szkolnej.

Przypominam, że w razie nieobecności dziecka można dokonać odpisu obiadu zgłaszając osobiście lub telefonicznie do stołówki (tel.536-65-22 lub pimp@zs7.lublin.pl) w godzinach 8:00 - 9:00

INTENDENT STOŁÓWKI
Krystyna Olucha