GALA PODSUMOWUJĄCA KONKURSY KURATORA OŚWIATY

HumaniściDnia 12 maja nasi uczniowie uczestniczyli w Gali Podsumowującej Konkursy Przedmiotowe i Tematyczne organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Odbyła się ona w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Nagrody z rąk pani kurator Teresy Misiuk odebrali: Weronika Wójtowicz z klasy III c za konkurs polonistyczny, Arkadiusz Jaworski z klasy II d za konkurs historyczny oraz Weronika Prażmo za konkurs tematyczny „Losy Bliskich i losy Dalekich”. Uczniom towarzyszyli nauczyciele, którzy przygotowali ich do konkursów: pani dyrektor Ewa Mazur, pani Iwona Wąsik oraz pani Justyna Kierepka.

GIMNAZJALIŚCI TRIUMFUJĄ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE O STEFANIE KARDYNALE WYSZYŃSKIM

HumaniściUczniowie naszego gimnazjum, pragnąc włączyć się w obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 50, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie poświęconym Prymasowi Tysiąclecia. Hasłem tegorocznej XVI edycji konkursu było: "Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce". W kategorii literackiej Patrycja Kinik z klasy III e oraz Adam Szymański z klasy II b zajęli ex aequo drugie miejsce, natomiast wyróżnienia zdobyli Klaudia Mirończuk i Jakub Zajączkowski z klasy III e oraz Natalia Bieżyca z klasy III a i Karolina Zalewska z klasy III d. Są też laureaci w kategorii plastycznej: I miejsce uzyskał Paweł Cech z klasy III b, zaś wyróżnienia otrzymali: Justyna Seeborger, Gabriela Buczek i Dariusz Wójtowicz. Opiekunami uczniów są panie: Jolanta Migdał, Elżbieta Pogorzelec, Aneta Stanuch i Justyna Kierepka.
Gratulujemy sukcesu!

WOLONTARIAT BIEGOWY G24 !!! I 42 km MARATON LUBELSKI

SportDnia 5 maja 2016r. po raz kolejny w siedzibie Lubelskiego Centrum Organizacji Sportowych w Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, odbyło się pakowanie pakietów startowych dla biegaczy na rzecz dwóch imprez biegowych pt. " Bieg Koziołka " i " PZU Maraton Lubelski " .
Wolontariusze G24 :
- KRZYSZTOF BOROWSKI- 1F
- KAROLINA GUZ -2A
- WIKTORIA KOPEĆ -2E
- JULIA TOŚ -2E
- JUSTYNA KRAWCZYŃSKA -2E
- ALICJA MYSŁOWSKA -2B
- JUSTYNA GRYMUZA- 2F

W niedzielę, 8 maja 2016r. nasi Wolontariusze z Gimnazjum nr 24 w Lublinie zajmowali się przygotowaniem trasy, byli rozstawieni na poszczególnych punktach kontrolnych z wodą, izotonikami, czekoladą , bananami, odpowiadali za bezpieczeństwo maratończyków na trasie, pomagali w depozycie oraz wręczali biegaczom medale .
Bieg Koziołka na dystansie 10 km ukończyło 173 osób. Natomiast linię mety w 42 kilometrowym PZU Maratonie Lubelskim przekroczyło po 6 godzinnych zmaganiach 648 biegaczy .Organizatorzy zdecydowali, że oba biegi wystartują razem spod placu teatralnego Centrum Spotkania Kultur, tam była też meta.
WSZYSTKIM BIEGACZOM I WOLONTARIUSZOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY !!!!
Zapraszamy na kolejny i ostatni z tej serii maraton , który odbędzie się 19 czerwca 2016r.
Opiekun Wolontariuszy:
- p. Małgorzata Molas

PATRONI NASZYCH ULIC - PODZIĘKOWANIE

Humaniści
Uczniowie naszego gimnazjum otrzymali podziękowanie za udział w projekcie edukacyjnym IPN "Patroni naszych ulic".

Jego celem jest popularyzowanie wśród mieszkańców miasta publikacji poświęconych patronom lubelskich ulic.

LEKKOATLETYKA - MŁODZI OLIMPIJCZYCY :)

SportW dniu 22 kwietnia 2016r. na stadionie Zespołu Szkół Elektronicznych odbyły się zawody lekkoatletyczne pt. "Szukamy Młodych Olimpijczyków", których organizatorem był ZSEL w Lublinie oraz ASZ UMCS. Nasza reprezentacja Gimnazjum nr 24 liczyła 14 zawodników dziewcząt i chłopców w składzie:
100m dziewcząt:
- NATALIA OLESZCZYŃSKA - I MIEJSCE
- ALEKSANDRA OPOKA - III MIEJSCE
- KLAUDIA GRUSZKOWSKA -VI MIEJSCE
100m chłopców:
- MACIEJ LIS - II MIEJSCE
- JAKUB ADAMEK- III MIEJSCE
- BARTOSZ MALEC -V MIEJSCE
- JAKUB LESZCZYŃSKI- VI MIEJSCE
600m dziewcząt:
- PATRYCJA GRUSZKOWSKA -I MIEJSCE
- NATALIA ZYCH - II MIEJSCE
- AGATA CZERNAŚ - VII MIEJSCE
- WERONIKA MAZUREK - XI MIEJSCE
1000M chłopców:
- KAROL BRODZIAK - I MIEJSCE
- MICHAŁ JASZCZUK- III MIEJSCE
Skok w dal:
- PIOTR PLUTA - I MIEJSCE
- BARTOSZ MALEC -VI MIEJSCE

Wszystkim zawodnikom serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych :)
Opiekun zawodników:
- mgr Małgorzata Molas

Laureaci ogólnopolskiego konkursu jezyka niemieckiego "Sprachdoktor 2016"

Niemiecki
Laureaci Ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "Sprachdoktor 2016"

Jest nam niezmiernie miło poinformować o wspaniałych wynikach uczniów naszego gimnazjum w konkursie "Sprachdoktor 2016". Laureatami konkursu zostali: Jakub Stańczyk z kl. Ib, Magdalena Bulenda z kl. 2b oraz Justyna Seebörger z kl. 3 a. Bardzo dobry wynik w konkursie uzyskali: Weronika Gołębiowska z kl. 3 a, Michał Hałas z kl. 1b. Maciej Smala z kl. 3 c otrzyma dyplom za dobry wynik w konkursie.. Hubert Potapczuk z kl. 1e zajął 9 miejsce w woj. lubelskim. Nagrody dla laureatów to pendrivy oraz udział w bezpłatnym wakacyjnym obozie językowym.

Udział w konkursie sfinansowała Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 24, za co serdecznie dziękujemy!

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Humaniści24 maja o godz. 9:05 odbędzie się Szkolny Konkurs "Mistrz Ortografii". Zachęcamy uczniów, by zmierzyli się z trudnymi słowami, pisząc dyktando. Prosimy, by swój udział zgłaszać do dnia 20 maja do pani Justyny Kierepki, pani Katarzyny Pieniak lub do swojej pani polonistki.