RELACJA Z FESTIWALU TEATRÓW ANGLOJĘZYCZNYCH

Angielski
14 kwietnia 2016 roku grupa uczniów z koła teatralnego English Drama Club wzięła udział w II Festiwalu Teatrów Anglojęzycznych English Drama Fest. Jest już w końcu gotowa relacja filmowa z naszej przygody na festiwalu. Autorem filmu jest Krzysztof Borowski z kl 1F.

Zapraszamy do obejrzenia filmu (tutaj) oraz zdjęć.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do naszej zabawy teatralnej w nowym roku szkolnym!

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU "MISTRZ ORTOGRAFII"

HumaniściTytuł "Mistrza ortografii" uzyskał w tym roku Bartosz Zieliński, uczeń klasy II e.
Kolejne miejsca w konkursie zajęli :
II - Rafał Janiszek z klasy I c
III - Natalia Czerw z klasy II a oraz Alicja Szczukiewicz z klasy III d.
Wyróżnienie uzyskał Arkadiusz Jaworski z klasy II d.
Gratulujemy!

LAUREACI KONKURSU SZKOLNY LINGWISTA

Angielski
Przedstawiamy wyniki konkursu SZKOLNY LINGWISTA, w którym uczniowie rozwiązywali zadania z języka angielskiego i niemieckiego. Oto lista lureatów:

I miejsce Mateusz Gołąbek Ia (71p)
I miejsce Gabriela Szypuła IIc (71(p)
I miejsce Weronika Gołębiowska IIIa (65p)
II miejsce Aleksandra Gałka Ia (69p)
II miejsce Michał Hałas Ia (69p)
II miejsce Natalia Wójcik If (69p)
II miejsce Adam Szymański IIb (67p)
II miejsce Marek Krzyszczak IIIc (62p)
III miejsce Dominika Stępniewska Id (68p)
III miejsce Natalia Matyka II (66p)
III miejsce Maciej Smala IIIc (60p)
Wyróżnienia:
Rafał Janiszek Ic (67p), Izabela Kuranc Ie (67p), Zuzanna Skowronek IIb (64p), Karolina Klempka IIIb (59p), Weronika Wójtowicz IIIc (59p)

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

STUDENCI Z ARGENTYNY I HONG KONGU W NASZEJ SZKOLE

Angielski
W ostatnich dniach (30.05 - 3.06. 2016) gościli w naszej szkole zagraniczni studenci. Natalie z Hong Kongu oraz Rodrigez z Argentyny są wolontariuszami Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC. W ramach projektu KIDSPEAK, w którym uczestniczy nasza szkoła, studenci prowadzili przez cały tydzień lekcje z naszymi uczniami i opowiadali po angielsku o swoich krajach i kulturze. Uczniowie mogli poćwiczyć pisownię chińskich znaków, posłuchać muzyki popularnej w Argentynie oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek o obu krajach.

Koordynatorem projektu była Pani Anna Góra.

SUKCES SZTAFETY SZWEDZKIEJ DZIEWCZĄT !!!

SportW dniu 23 maja 2016r. na stadionie Zespołu Szkół Elektronicznych odbyły się zawody lekkoatletyczne pt. Gimnazjada Miasta Lublin w sztafecie szwedzkiej oraz sztafecie 4x100m dziewcząt. Nasza reprezentacja Gimnazjum nr 24 liczyła 8 zawodniczek w składzie:

Sztafeta 4x100m dziewcząt - V miejsce w Lublinie:
- IZABELA SOWIŃSKA
Sztafeta szwedzka dziewcząt - I miejsce w Lublinie:
- 100m - NATALIA OLESZCZYŃSKA
- 200m - AGATA CZERNAŚ
- 300m - NATALIA ZYCH
- 400m - PATRYCJA GRUSZKOWSKA
Wszystkim zawodniczkom serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych :)
Opiekun zawodników:
- mgr Małgorzata Molas

LIGA LELLOATLETYCZNA DZIEWCZĄT G24 !!!

SportW dniu 19 maja 2016r. na stadionie Zespołu Szkół Elektronicznych odbyła się Gimnazjada Miasta Lublin 2015/2016 w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt. Nasze dziewczyny wspólnymi siłami wywalczyły II miejsce w Lublinie.
Nasza reprezentacja Gimnazjum nr 24 liczyła 17 zawodniczek w składzie:
100m dziewcząt:
- NATALIA OLESZCZYŃSKA
REZ. WERONIKA WÓJTOWICZ
WIKTORIA WĄTRÓBKA
Wszystkim zawodniczkom serdecznie Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich , które odbędą się 31 maja w Puławach:)

Opiekun zawodników:
- mgr Małgorzata Molas

SZLAKIEM MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ

TurystykaDnia 14 maja 2016 roku odbył się rajd pieszy Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Z Markuszowa wyruszyliśmy do Bronic. W Bronicach znajduje się pomnik poświęcony poległym podczas I wojny światowej. Od frontu widnieje napis "w walkach za ojczyznę 1914-20 -Związek Strzelecki". Tam zwiedziliśmy pałac wybudowany w stylu klasycystycznym. Po krótkim odpoczynku (w hamakach) wyruszyliśmy dalej. Wędrówkę zakończyliśmy w Nałęczowie.
Kolejny rajd 4 czerwca.
Do zobaczenia na szlaku!!!