KIDSPEAK

AngielskiW październiku po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli w międzynarodowym projekcie edukacyjnym KIDSPEAK. Przez cały tydzień w ramach zajęć językowo kulturowych spotykaliśmy się z Luisą z Kolumbii. Wszystkie lekcje odbywały się wyłącznie w języku angielskim. Spotkania te pozwoliły uczniom sprawdzić i doskonalić umiejętności językowe.

Anna Góra

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Humaniści10 listopada uczciliśmy 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum wraz z panią Katarzyną Michalczuk przygotowali program artystyczny, który przypomniał historię Polski od chwili pierwszego rozbioru w 1772 roku aż do roku 1918, który przyniósł nam wolność. Uroczystą akademię uświetnił występ szkolnego chóru pod kierunkiem pani Beaty Tokarczyk. Odśpiewał on m.in. patriotyczną pieśń "My, Pierwsza Brygada" oraz symboliczną w swej wymowie "Tolerancję".

"LUBLIN NAD ŁĄKĄ PRZYSIADŁ..."

HumaniściUczniów naszego gimnazjum uhonorowano podczas VI Festiwalu Słowa i Obrazu zorganizowanego przez Gimnazjum nr 9 im. cc. majora H. Dekutowskiego oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego. Konkurs włącza się w obchody 700-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich. Mateusz Gołąbek, uczeń klasy II a otrzymał tytuł mistrza słowa. Oczarował jurorów piękną interpretacją legendy o Lublinie. Natomiast Błażej Pucyk z kl. I a został okrzyknięty mistrzem obrazu. Zachwycił swoją pracą plastyczną inspirowaną jedną z legend lubelskich.

Uczniami opiekowały się panie Justyna Kierepka i Aneta Stanuch.

Turnieju Maszyn Wiatrowych

Uprzejmie informujemy, że 12 listopada 2016r. czyli w najbliższą sobotę w naszej szkole przeprowadzone zostaną Eliminacje Regionalne „V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych”.

Eliminacje zostaną przeprowadzone w dwóch turach podzielonych na kategorie wiekowe: gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Harmonogram eliminacji można sprawdzić na stronie głównego organizatora - link do strony: http://turniejmaszyn.pl/wiatrowe/. Z naszej szkoły startować będą trzy drużyny reprezentujące Gimnazjum nr 24 w Lublinie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do obejrzenia rywalizacji młodych konstruktorów i wynalazców oraz dopingowanie naszych zawodników.

Mirek Zieliński

WOLONTARIAT BIEGOWY G24 !!!

SportDnia 20 października 2016r. w Fundacji Rozwoju Sportu przy ul. Montażowej 16 w Lublinie, odbyło się pakowanie pakietów startowych dla maratończyków na rzecz kolejnego z cyklu maratonu pt. " Bieg Chęć na Pięć" .
Niedzielny bieg z 23 października 2016 r. był bardzo wyjątkowy dla naszej szkoły, ponieważ cała impreza odbywała się przy Zespole Szkół nr 7 w Lublinie, gdzie nasi wolontariusze uczestniczyli w przygotowaniach i organizacji - pomagali przy Biegach Dziecięcych i Młodzieżowych, w depozycie przyjmowali rzeczy biegaczy oraz pomagali zawodnikom zarówno na trasie 5km biegu , jak i na mecie.
Maraton ukończyło 687osób, a wśród nich nasza NATALIA ZYCH z klasy 3B. WIELKIE GRATULACJE dla zawodników i tak potrzebnych wolontariuszy !!!

Wolontariusze:
- JULIA TOŚ -3E
- WIKTORIA KOPEĆ -3E
- JUSTYNA KRAWCZYŃSKA -3E
- ALICJA MYSŁOWSKA- 3B
- JUSTYNA GRYMUZA -3F
- MAGDALENA LADORUCKA -3E
- JAKUB WASILEWSKI- 3B
- KRZYSZTOF BOROWSKI- 2F
- WERONIKA TARKOWSKA -2F
- AGATA KRZYWICKA -3D
- JULIA MAZURKIEWICZ-3D

Zapraszam wolontariuszy do kolejnego maratonu, który odbędzie się 20 listopada 2016r.

Opiekun i wolontariusz:
-mgr Małgorzata Molas

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW 2016/17!!!

SportDnia 13 października 2016r. w wąwozie na Kalinowszczyźnie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt w ramach Gimanzjady 2016/2017. Do rywalizacji stawiło się 9 szkół gimnazjalnych z całego Lublina. Zawody zorganizowane przez Urząd Miasta Lublin i LZLA . Przeprowadzone z elektronicznym pomiarem czasu z chipem umieszczonym w pałeczce sztafetowej. Wyznaczona 800 m trasa przez organizatora sprawiała trudności, ale i tak dziewczyny z Gimnazjum nr 24 dzielnie wywalczyły bardzo dobre III miejsce w Lublinie z czasem 00:23:52. GRATULACJE!!!!

Skład reprezentacji G24:
1. NATALIA ZYCH -3B
2. KAROLINA KOŁODZIEJCZYK-3B
3. NIKOLA KARDASZ -3D
4. ALEKSANDRA OPOKA -2F
5. BARBARA OŚKO -2A
6. KATARZYNA CZOPEK -1F
7. MARCELINA KOŁODZIEJCZYK -1B
8. SYLWIA CELIŃSKA -3F
REZ. NATALIA OLESZCZYŃSKA -3F

Wielkie dzięki dziewczyny za godne reprezentowanie szkoły. Życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun drużyny:
-mgr Małgorzata Molas

Sztafeta chłopców wystartowała zaraz po dziewczętach na dystansie 1000m. Do rywalizacji stawiło się 10 szkół gimnazjalnych z całego Lublina. Nasza reprezentacja zajęła bardzo wysokie IV miejsce w Lublinie z czasem 00:26:37. Chłopcom również dziękujemy za udział w zawodach szkolnych i życzymy dalszych sukcesów.

Skład reprezentacji G24:
1. MACIEJ LIS - 3B
2. WOJCIECH SICZEK -3B
3. KACPER CISEK- 3C
4. PIOTR PELC- 3B
5. KACPER PAWĘZKA -3A
6. KACPER MICHALAK -3A
7. PIOTR SKARŻYŃSKI -3D
8. JAKUB LESZCZYŃSKI- 2F
Opiekun drużyny:
-mgr Wojciech Suwała

WOLONTARIAT BIEGOWY G24 !!!

SportDnia 29 września 2016r. w siedzibie Lubelskiego Centrum Organizacji Sportowych w Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, odbyło się pakowanie pakietów startowych na rzecz niedzielnego maratonu pt. " Pierwsza Dycha do Maratonu" .
02 października nasi Kochani wolontariusze z Gimnazjum nr 24 w Lublinie pomagali maratończykom na trasie biegu przy punktach z wodą, w depozycie , jak również przy mecie.
Start i metę urządzono nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie, gdzie 1332 biegaczy pokonało dystans 10-kilometrów .
Całą imprezę sportową zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. WSZYSTKIM BIEGACZOM I WOLONTARIUSZOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY !!!!

Wolontariusze G24 :
- JULIA TOŚ -3E