Kolejna odsłona Projektu KIDSPEAK

Angielski
Nowy rok rozpoczęliśmy z angielskim przytupem! W tym tygodniu gościła u nas w szkole studentka z Egiptu - wolontariuszka międzynarodowego programu KIDSPEAK PROJECT. Przez cały tydzień opowiadała ona na lekcjach angielskiego o swoim kraju. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o Egipcie, jego kulturze i religii. Słuchali egipskiej muzyki, uczyli się egipskiego tańca,a przede wszystkim ćwiczyli język angielski.

Opiekunem projektu w naszej szkole jest Pani Anna Góra.

Konkurs j. niemieckiego "Deutschfreund" rozstrzygnięty!

NiemieckiUczniowie naszego gimnazjum odnieśli sukces w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschfreund" zorganizowanego przez Łowcy Talentów JERSZ.

Laureatem konkursu został uczeń klasy 2 b Jakub Stańczyk. Natomiast uczennice Natalia Matyka z kl. 3 a, Magdalena Bulenda z kl. 3 b uzyskały bardzo dobry wynik w konkursie . Natomiast Gabriela Szypuła z kl. 3 c uzyskała dyplom za dobry wynik w konkursie.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach języka niemieckiego!

WYNIKI OLIMPUSA MITOLOGICZNEGO

HumaniściPrzedstawiamy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej "OLIMPUS". Laureatami konkursu zostali:
Jakub Słupski
Dorota Skomorowska
Dominik Włodarczyk
Rafał Janiszek

Gratulujemy sukcesu!

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

AngielskiSerdecznie gratulujemy osobom, które zdobyły dyplom wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego "Multitest". Są to: Amelia Stanioszczyk kl. 1A, Izabela Kuranc kl. 2E oraz Kamila Tokarz kl. 3D.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Multitest"

NiemieckiZ wielką radością informujemy, że uczeń klasy 2 b Jakub Stańczyk został laureatem ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "Multitest" organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Do konkursu ucznia przygotowała pani Renata Parol - Paszko. Serdecznie Gratulujemy!

Warsztaty na temat migracji

NewsyW środę (23 listopada br.) uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w warsztatach „Migranci w Lublinie – jak macie na imię” przeprowadzonych w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Warsztaty odbyły się Bawialni Trolejbus a ich temat dotyczył współczesnych ruchów migracyjnych. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie są przyczyny i konsekwencje migracji (w tym uchodźstwa), jak migranci są postrzegani i z jakimi problemami się spotykają.

Common space-common issue

AngielskiUczniowie z klas IIIF i IID brali udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych Ameryki i American Corner w Lublinie. Relacja ze spotkania po kliknięciu na link:

www.facebook.com/AmericanCornerLublin