DNI IRLANDII

AngielskiDnia 14.03.2016 r. uczniowie klasy 2A wzięli udział w wykładzie ''Celtowie – władcy Europy'' prowadzonym przez Krzysztofa Nowackiego. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskich obchodów i jest objęte patronatem honorowym ambasadora Irlandii w Polsce oraz konsula Irlandii w Polsce. Organizatorem 14 edycji obchodów dni św. Patryka jest Fundacja Kultury Irlandzkiej.

Opiekunowie:
Anna Góra
Weronika Sztorc
Adam Aleksandrowicz

SZLAKIEM MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ

TurystykaDnia 2 kwietnia 2016 roku odbył się rajd pieszy Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej.

Do Wojciechowa dojechaliśmy busem. Zwiedziliśmy późnobarokowy, drewniany kościół z 1725 r. Fundatorem budowli był Teodor Orzechowski. Następnie udaliśmy się do kuźni, która działa od 1920 r. Dalsza trasa wiodła doliną rzeki Bystrej do Nałęczowa. Tam oddaliśmy hołd żołnierzom poległym z rąk NKWD w dniu 19 maja 1945 r.

Kolejny rajd 23 kwietnia.
Do zobaczenia na szlaku!!!

KOSZYKARZE G24 III miejsce w LUBLINIE !!!

SportW dniach 11-21 marca 2016 r. w hali MOSiR w Lublinie odbyły się półfinały i finały, w ramach Gimnazjady Miasta Lublin 2015/2016 w koszykówce również chłopców. Organizatorem rozgrywek był MSZS w Lublinie.

Nasza szkolna reprezentacja koszykarzy liczyła 9 zawodników, w składzie:

1. JAN PILISZCZUK
2. GUSTAW GAWRYSIAK
3. WOJCIECH DACKA
4. IGOR KOZIOŁ
5. BARTOSZ MALEC
6. ALBERT STACHOWICZ
7. RAFAŁ CZERWIENIEC
8. JAKUB WANIURSKI
9. WOJCIECH RYBA

Chłopcy z G24 w półfinale przegrali mecz z G11, natomiast w finale zdecydowanie wygrali z G10, co dało naszej drużynie III miejsce w Lublinie:)
Chłopcy spisały się na brązowy medal :)
Zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opiekunowie zespołu:
- mgr Grzegorz Sawiarski
- mgr Małgorzata Molas

KOSZYKARKI G24 II miejsce w LUBLINIE !!!!!

SportW dniach 11-21 marca 2016 r. w hali MOSiR w Lublinie odbyły się półfinały i finały, w ramach Gimnazjady Miasta Lublin 2015/2016 w koszykówce dziewcząt. Organizatorem rozgrywek był MSZS w Lublinie.

Nasza szkolna reprezentacja koszykarek liczyła, tym razem 9 zawodniczek, w składzie:

1. NIKOLA KARDASZ
2. BARBARA OŚKO
3. PAULINA DENKIEWICZ
4. KATARZYNA DAJOS
5. KLAUDIA MASZKIEWICZ
6. ALICJA CZUBASZEK
7. KAMILA DINGA
8. ALEKSANDRA ĆWIRTA
9. ALEKSANDRA KUSZEWSKA
NATALIA ROSIŃSKA, MAGDA CZUBASZEK, MARIA ĆWIKLIŃSKA - niestety w finałach nie wzięły udziału z powodu choroby.

Dziewczyny z G24 wygrały mecz z G16, natomiast G11 były mocniejsze i pokonały w finale naszą drużynę.
Dziewczyny spisały się na srebrny medal :) i zakończyły rozgrywki na II miejscu !!!
W meczach dały z siebie wszystko i dostarczyły nam wielu emocji .
Zawodniczkom serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opiekunowie zespołu:
- mgr Małgorzata Molas
- mgr Grzegorz Sawiarski

Dokument

W zakładce SZKOŁA - "Dokumenty" zamieszczono instrukcję dla rodziców na temat obsługi dziennika elektronicznego UONET+ (dokument pdf).

INSTRUKCJA OBSŁUGI DZIENNIKA UONET+

SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM

HumaniściPaulina Iwan z klasy II b zajęła 3. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Lubelszczyzna – godna Europy Ojczyzna”. Uczennica zaprezentowała wiersze miłosne poetów lubelskich – Urszuli Jaros „Nie” oraz Stanisława Popka „Reinkarnację”. Do konkursu przygotowała ją pani Justyna Kierepka. Paulinie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Konkurs matematyczny

Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych:
14 maja 2016r. (sobota) godz. 10.00

Zgłoszenia udziału uczniów w konkursie powinno nastąpić do 13 maja 2016r. (piątek) na adres e-mailowy: m.luszczynska-tytlak@wp.pl (do wicedyrektor) lub telefonicznie 81 536 65 36 (sekretariat) lub 81 536 65 35 (wicedyrektor).