OTWARTE DRZWI GIMNAZJUM

Dzień Otwartych Drzwi w Gimnazjum nr 24 w Lublinie
dla kandydatów do klas pierwszych oraz ich Rodziców
27 kwietnia 2016r. (środa) od godz. 16.30

W programie:
- spotkanie z dyrekcją – informacje o szkole oraz o ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2016/2017,
- udział w pokazach, przedstawieniach i koncertach przygotowanych przez uczniów gimnazjum pod opieką nauczycieli,
- zwiedzanie szkoły w towarzystwie uczniów gimnazjum.

Zapraszamy!

Rekrutacja do Gimnazjum nr 24 w Lublinie na rok szkolny 2016/2017
Przyjęcia do naszego gimnazjum odbywają się w elektronicznym systemie rekrutacyjnym.

Informujemy, że od dnia 04 maja 2016 r. od godz. 8.00 rodzice/opiekunowie prawni będą mogli zgłosić swoje dziecko do elektronicznej rekrutacji za pośrednictwem strony: naborg-kandydat.vulcan.net.pl/lublin

SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE REKRUTACJA - "Do gimnazjum"

A TUTAJ ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ NASZEJ SZKOŁY

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/2017
Rozpoczęcie etapu wyboru szkół w dniu 25-04-2016 r. od godz. 8:00

SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE REKRUTACJA - "Do szkół ponadgimnazjalnych"

22. Internationales Jugendworkcamp Bergen-Belsen

NiemieckiW dniach 15 – 25 marca delegacja uczniów naszej szkoły: Kinga Ciosek (kl. 3a), Piotr Pluta (kl. 3b), Anna Lipska (kl. 3d) pod opieką p. Agnieszki Lenarczyk wzięła udział w międzynarodowym obozie młodzieżowym 22. Internationales Jugendworkcamp Bergen-Belsen w Oldau k. Hanoweru (Niedersachsen). W spotkaniu uczestniczyli młodzi ludzie z Białorusi, Ukrainy, Litwy, Polski, Rosji, Izraela i RPA. Zajmowaliśmy się problematyką wojny, zagłady i rasizmu, zwiedziliśmy multimedialną wystawę w miejscu pamięci Bergen-Belsen, spotkaliśmy się ze świadkiem historii, p. Barbarą Müller, byliśmy na wycieczce w Hanowerze. Uczestników warsztatów odwiedziła telewizja NDR oraz lokalna prasa, której Anka i Kinga udzieliły wywiadu. Wspólne zajęcia kierowane przez 10-osobowy niemiecki zespół prowadzący stworzyły przyjacielską atmosferę. Projekt pozwolił wspólnie zmierzyć się z historią oraz nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami z innych krajów.

Szkolny Dzień Zdrowego Odżywiania

Newsy21 marca w naszym Gimnazjum po raz pierwszy zorganizowano Szkolny Dzień Zdrowego Odżywiania. Oprawę graficzną i "kulinarną" przygotowali uczniowie klas trzecich naszej szkoły. Głównym prelegentem była pani mgr inż Joanna Smarzak – Koordynator Zespołu Dietetyków w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Serdecznie dziękujemy pani dietetyk, której wystąpienia wysłuchali uczniowie klas drugich i pierwszych. Trzecioklasiści jako współorganizatorzy częstowali wszystkich zdrową żywnością zachęcając także do zdrowego trybu życia. Pani Joanna Smarzak podczas prelekcji zwróciła uwagę na konieczność świadomego traktowania przez uczniów kwestii odpowiedniej diety i regularnego spożywania posiłków.

Dziękując za uczestnictwo i pomoc wszystkim zainteresowanym szczególne słowa podziękowania chcemy złożyć na ręce pana dyrektora Ryszarda Pawki i pani wicedyrektor Marzeny Łuszczyńskiej-Tytłak za wspieranie akcji, a także dopingowanie organizatorów zarówno w trakcie przygotowań jak i w dniu organizacji wydarzenia. Dziękujemy wszystkim nauczycielom sprawującym pieczę nad słuchaczami podczas prelekcji pani dietetyk. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim uczniom klas trzecich zaangażowanym w przygotowanie i poprowadzenie wydarzenia. Słowa podziękowania chcemy skierować do pana Krzysztofa Brogowskiego ze Stowarzyszenia "7" za zaangażowanie oraz aktywne wsparcie inicjatywy organizacji pierwszej edycji Szkolnego Dnia Zdrowego Odżywiania.

Obchody Światowego Dnia Wody

Angielski
WORLD WATER DAY

22 marca nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody. Uczniowie klasy 1B: Gabrysia Zakrzyńska, Weronika Mazurek, Tomek Malinowski, Kuba Stańczyk i Kuba Dzikowski oraz 1E: Martyna Wójcik, Anita Świstek (zdjęcia) i Hubert Potapczuk przygotowali krótki happening w języku angielskim, w którym przypominali, jak ważna jest woda i dlaczego należy ją szanować. Opowiadali również, jak struktura wody zmienia się pod wpływem naszych myśli i emocji. Obchodom towarzyszyły okolicznościowe gazetki. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Marzeny Łuszczyńskiej-Tytłak rozdawaliśmy także uczniom butelki z wodą.

Happening przygotowało koło teatralne English Drama CLub.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ!

PROJEKT EDUKACYJNY "PATRONI NASZYCH ULIC"

HumaniściW bieżącym roku szkolnym nasze gimnazjum przystąpiło do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej IPN "Patroni naszych ulic". Celem projektu jest przekazywanie mieszkańcom Lublina broszur edukacyjnych na temat patrona ich ulicy. 22 marca uczennice klasy II a Karolina Guz, Izabela Kotłowska, Katarzyna Kozak oraz Klaudia Maszkiewicz pod opieką pana Norberta Dworaka dostarczyły broszury mieszkańcom ulicy Janusza Korczaka. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy w niej uczestniczyć. Koordynatorami projektu na terenie szkoły jest pani Iwona Wąsik oraz pani Małgorzata Kocyła-Sobiesiak. Niedługo kolejny etap realizacji projektu. Serdecznie zapraszamy !!!

Laureaci ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej "Olimpus"

Niemiecki
Mamy kolejnych laureatów w ogólnoposlkim konkursie języka niemieckiego!

Z satysfakcję i przyjemnością informujemy, że Justyna Seebörger z klasy 3 a oraz Jakub Stańczyk z klasy 1 b zostali laureatami ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z języka niemieckiego "Olimpus" w sesji zimowej. Uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy laureata. Jakub Stańczyk otrzyma nagrodę książkową za zajęcie I miejsca w kraju.

Merytoryczną opiekę nad uczniami sprawują panie Iwona Rzymowska - Hołysz i Renata Parol - Paszko.

Serdecznie gratulujemy!