Wakacje 2016

HISZPANIA-FRANCJA-EURODISNEYLAND
WŁOCHY -GARDALAND
organizowane w ZS nr 7

Przedstawiamy Państwu propozycję wyjazdu do Hiszpanii przez Francję organizowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego w ZS nr 7 za zgodą pana dyrektora za pośrednictwem Centrum Podróży Koliber w Lublinie szczegółowe informacje na stronie www.e-koliber.pl .

Po zapoznaniu się z ofertą, prosimy o przemyślenie naszej propozycji wyjazdu, zależy nam na rozwinięciu turystyki dla młodzieży i zorganizowaniu grupy z naszej szkoły.

Istniej możliwość dofinansowania wyjazdu z funduszu socjalnego zakładu pracy lub rozłożenia kwoty na raty /miesięczne wpłaty/

Zapisy i informacje przyjmujemy na podany niżej numer telefonu lub zapraszamy codziennie do pokoju nauczycieli wych-fiz w godz 8.00-14.00 co ułatwi nam możliwość stworzenia grupy z naszej szkoły .

Małgorzata Minczenko -516 16 77 27
Jerzy Świerczewski -501 710 298

Termin wyjazdu 29.06.2016-11.07.2016 /Wychowawcy-nauczyciele ZS nr 7

Pozostałe sprawy formalne załatwiają państwo z biurem Koliber przez internet lub telefonicznie

Z poważaniem: Małgorzata Minczenko

Laureaci etapu okręgowego Konkursu Języka Niemieckiego KO

Niemiecki
Po raz kolejny mamy laureatów Konkursu Języka Niemieckiego Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Z wielką satysfakcją informujemy o sukcesie naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie Justyna Seebörger z klasy 3 a, Karolina Klempka z klasy 3 b oraz Jakub Stańczyk z klasy 1 b zostali laureatami tego konkursu, zapewniając sobie tym samym oceny celujące z języka niemieckiego na koniec roku. Ponadto uczennice klasy III jako laureatki konkursu korzystają z innych preferencji, jak zwolnienie z części językowej egzaminu gimnazjalnego, a przede wszystkim mają wolny wstęp do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

Uczennica klasy 2 b Magdalena Bulenda została już po raz drugi finalistką etapu wojewódzkiego tego konkursu. Ciekawostką jest fakt, iż Justyna Seebörger zdobyła już trzeci tytuł laureata w tym prestiżowym konkursie.

Opiekę merytoryczną nad uczniami podczas przygotowania do konkursu sprawowały panie Iwona Rzymowska - Hołysz, Renata Parol - Paszko oraz Halina Nowicka.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

SPOTKANIE Z MISTRZAMI

Sport

• MARIUSZEM SIEMBIDĄ - Dwukrotnym olimpijczykiem, V-ce Mistrzem Świata i Mistrzem Europy w pływaniu
  • PAULINĄ BARZYCKĄ – Czwartą zawodniczką Igrzysk Olimpijskich, wielokrotną Mistrzynią i rekordzistką Polski w pływaniu
  • WITOLDEM RUDZIKOWSKIM - Trenerem klasy mistrzowskiej, przez wiele lat trenerem kadry olimpijskiej

KIEDY? : 01.04.2016 (piątek)
GDZIE? : SALA GIMNASTYCZNA ZS.7
O KTÓREJ? : 9:15 – GIMNAZJUM NR 24
10:10 – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 50

W RAMACH SPOTKANIA:
Dyskusja z zaproszonymi gośćmi, projekcja archiwalnych nagrań i zdjęć, wykonywanie pamiątkowych fotografii, upominki od mistrzów.

KONKURS PLASTYCZNY:
TEMAT PRAC: KOCHAM PŁYWAĆ BO...
Format oraz technika wykonywanych prac dowolna
Prace plastyczne składamy/oddajemy do nauczycieli W-F w terminie do 21.03.2016
Dla autorów wyróżnionych prac przewidziane są nagrody.

Drogie Panie

w ten wyjątkowy dzień
pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia,
zdrowia i pogody ducha.
Aby zawsze otaczały Was tylko szczere i kochające osoby.
To czego pragniecie niech zawsze będzie na wyciągnięcie dłoni,
a uśmiech niech gości na Waszych twarzach zawsze,
nie tylko w tym szczególnym dniu.
To dzięki Wam każdy dzień jest piękniejszy,
a otaczający świat staje się lepszy.

Niech życzenia te płyną do wszystkich kobiet - Pań Dyrektorek, Wychowawczyń, Nauczycielek i innych Pań pracujących w naszej szkole; do Mam i Babć posyłających do nas swoje pociechy i do najmłodszych kobietek - naszych uczennic.

Życzy Ryszard Pawka - Dyrektor Szkoły

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZYTULANIA

Angielski

Koło teatralne English Drama Club zorganizowało tuż przed przerwą zimową obchody Międzynarodowego Dnia Przytulania. Uczniowie przygotowali krótki happening w języku angielskim i odwiedzali sale lekcyjne opowiadając o zbawiennych dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego skutkach przytulania. Wielu uczniów włączyło się do wspólnej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia (po kliknięciu na fotografię).

SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM

HumaniściAlicja Szczukiewicz z klasy III d zdobyła wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Absolwentów III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Uczennica pod opieką pani Elżbiety Pogorzelec przygotowała wiersze księdza Alfreda Wierzbickiego oraz Julii Hartwig. Gratulujemy sukcesu!

SPORTY ZIMOWE W NASZEJ SZKOLE !!!!

SportJak co roku, tak i w tym uczniowie naszego Gimnazjum nr 24, oprócz pilnej nauki :) mieli okazję wziąć udział w aktywnym wypoczynku . Kadra nauczycieli wychowania fizycznego zorganizowała liczne wyjściach na lodowisko ICE MANIA oraz wyjazdy na narty i snowboard do Chrzanowa. Uczniowie mieli okazje nauki oraz doskonalenia jazdy na łyżwach, nartach i snowboardzie.
Udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych następujących klas:
1D, 1E, 1F, 2A, 2B, 2C, 2D, 2F, 3B, 3C ,3D, 3E, ponadto kilkoro uczniów z pozostałych klas.

Organizatorzy i opiekunowie:
- mgr Małgorzata Molas