Serdeczne życzenia
by te radosne Święta
Zmartwychwstania Pańskiego
były szczęśliwe i błogosławione
Niech przyniosą z sobą miłość,
pokój i nadzieję.
I by Zmartwychwstały
Chrystus Pan błogosławił.

Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom
oraz Pracownikom Szkoły
Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie
Ryszard Pawka

ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE NA PROJEKT PLAKATU

HumaniściLena Jurek z klasy II b zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Uczennica zaprojektowała plakat zachęcający do czytania książek. A inspiracją pracy stała się powieść pt. "Eleonora i Park". Zdjęcie konkursowego plakatu zostanie zaprezentowane na stronie szkoły po rozdaniu nagród. Gratulujemy!

REPORTAŻ GIMNAZJALISTKI ZDOBYWA 3. MIEJSCE

HumaniściKlaudia Mirończuk, uczennica klasy III e, zajęła 3. miejsce w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Z piosenką pod żaglami". Klaudia jest autorką reportażu pt. "Portowy rock and roll" poświęconego tematyce morskiej. Gratulujemy sukcesu! Poniżej prezentujemy fragment nagrodzonej pracy.

"Portowy rock and roll" (fragm.)

"Jeśli miałabym krótko określić, z czym kojarzy mi się rybacki port, rzekłabym: "Z rytmem". Ruch, gwar, tupot nóg i pokrzykiwanie. To wszystko razem jest jak muzyka, jak stary, dobry rock''n roll. To takie połączenie "Runaway" Del Shannon z "Good Vibrations" The Beach Boys. No, może z popołudniową przerwą na "A Whiter Shade of Pale" Procol Harum.

(...) Przybyszów z miejsca urzeka swym nieodpartym urokiem, któremu ulega chyba każdy, kto tutaj trafia. Zachwyca nie tylko pięknym widokiem na otwarte morze i piaszczystym klifem, ale także różnorodnością, hałaśliwością i jednocześnie harmonią. Na ten kalejdoskop doznań składają się miejscowi ludzie i okoliczna przyroda. Bez wątpienia daje się zauważyć, że port żyje według określonego rytmu, jaki wyznaczają pogoda i pory dnia".

RELACJA Z PROJEKTU KIDSPEAK

AngielskiW styczniu tego roku gościliśmy w naszej szkole studentów z Chin oraz Indii, którzy w ramach projektu KIDSPEAK pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC prowadzili lekcje z naszymi uczniami przybliżając im kulturę swojego kraju.

Uczennice z klasy 1E: Martyna Krzowska, Anita Świstek, Martyna Wójcik, Zuzanna Mazurek oraz Oliwia Wróbel przygotowały relację filmową z tego wydarzenia. Można ją odnaleźć w zakładce English Video Corner.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA!

WYRÓŻNIENIE W PRESTIŻOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM

HumaniściW dniu 16 marca w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia III Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych.

Spośród nadesłanych 1186 prac z całego świata jury konkursowe wyłoniło najlepsze prace. Miło nam poinformować, że Weronika Choinacka z klasy II a otrzymała wyróżnienie. Uczennica przygotowała komiks o porwaniu siostry Bolesława Bieruta dokonanym przez oddziały Narodowych Sił Zbrojnych dowodzone wspólnie przez Stefana Brzuszka ps. "Boruta" oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość Leona Taraszkiewicza "Jastrzębia".

Uczennica wraz opiekunem, panią Iwoną Wąsik, uczestniczyła w gali finałowej. Laureatce składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych

NewsyMiło nam poinformować, że uczniowie naszego Gimnazjum, Jakub Suszyński i Piotr Wnuczek z klasy 2B zajęli drugie miejsce w Eliminacjach Regionalnych „V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych”, które przeprowadzono 12 marca 2016r. w Piasecznie.

Tym samym zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się 2 kwietnia 2016r. w Piasecznie.
Drugi zespół w składzie Eryk Krawczyk, Krzysztof Wołącewicz (kl 3E) oraz Paweł Krzeczowski (kl 3B) zajął szóste miejsce, co przy czterdziestu zespołach startujących w odpowiedniej konkurencji i kategorii wiekowej jest bardzo dobrym wynikiem.

To już drugi start naszych uczniów. W grudniu wystartowaliśmy debiutancko w "IV Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych".

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował p. Mirosław Zieliński jako n-l Zajęć technicznych.

WOLONTARIAT BIEGOWY G24 !!!!

Sport

Dnia 10 marca 2016r. w siedzibie Lubelskiego Centrum Organizacji Sportowych w Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, odbyło się kolejne pakowanie pakietów startowych dla maratończyków.
Wolontariusze naszego gimnazjum G24 wraz z wolontariuszami G18 wspólnie pracowali na rzecz niedzielnego maratonu pt. " Bieg Chęć na Pięć " .

Wolontariusze G24 :
- WERONIKA TARKOWSKA -1F
- MARCELINA PODGÓRSKA -1F
- JOANNA KLICZKA -1F
- KAROLINA ŚREDNIAWSKA -1F
- WERONIKA PĘCZUŁA-2A
- WIKTORIA KOPEĆ -2E
- JULIA TOŚ -2E
- JUSTYNA KRAWCZYŃSKA -2E

W niedzielę, 13 marca 2016r. nasi Wolontariusze z Gimnazjum nr 24 w Lublinie pomagali maratończykom przy starcie biegu, w depozycie , na trasie oraz po raz pierwszy wręczali biegaczom medale :)
W niedzielnym biegu wystartowało ponad 700 osób. Biegacze mieli do pokonania dystans 5-kilometrów po lubelskich ulicach.
Start i metę urządzono na pięknym Placu Teatralnym przy budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie .
WSZYSTKIM BIEGACZOM I WOLONTARIUSZOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY !!!!
Zapraszamy na kolejny maraton , który odbędzie się 10 kwietnia 2016r.
Opiekun Wolontariuszy:
- p. Małgorzata Molas