Kraj Kwitnącej Wiśni

Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni

Pagoda, kimono, sushi, Ryōyū Kobayashi – to pierwsze skojarzenia z Japonią naszych uczniów.
Skojarzenia te poszerzyła s. Maryla Spychalska ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, która w poniedziałek 4 marca odwiedziła naszą Szkołę. S. Maryla przez 17 lat przebywała na misjach w Japonii.

Paweł Sokołowski

KONKURS

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej Szkoły do wzięcia udziału w szkolno-parafialnym konkursie plastycznym
MĘKA - ŚMIERĆ - ZMARTWYCHWSTANIE JEZUSA CHRYSTUSA
w oczach dzieci i młodzieży.

Termin zgłaszania prac: do końca marca 2019 r.
Wręczenie nagród: 14 kwietnia 2019 r. (po mszy św. dla dzieci).
Wszelkie informacje dostępne w regulaminie.

s. Joanna Szcześniak

Rada Rodziców

Rada Rodziców SP 50 zaprasza na spotkanie z psychologiem ze Specjalistycznej Poradni Zawodowej w Lublinie.
Temat: "Rodzic pierwszym doradcą zawodowym dziecka"
Termin: czwartek 07 marca 2019 r. godzina 17:00
Miejsce: SP 50, I piętro, korytarz w skrzydle gimnazjum
Dla kogo: dla wszystkich chętnych, a szczególnie dla rodziców uczniów z klas 7, 8 i 3 gimnazjum.

Katarzyna Łukasiuk
Rada Rodziców SP 50

Podziękowanie

Samorząd UczniowskiW imieniu wszystkich uczestników "zabawy karnawałowej" chcielibyśmy serdeczne podziękowania skierować na ręce pana dyrektora Ryszarda Pawki, który zaszczycił nas swoją obecnością na zabawie. Dziękujemy p. wicedyrektor Iwonie Wąsik za przychylność i obecność na dyskotece. Chcielibyśmy bardzo podziękować nauczycielom sprawującym opiekę i pilnującym bezpieczeństwa w czasie dyskoteki: p. Renacie Furtak, p. Teresie Bickiej, p. Jolancie Sawie, p. Małgorzacie Molas, p. Magdalenie Migdał-Jarosz, p. Krzysztofowi Gocłowskiemu, p. Damianowi Kwiatkowskiemu. Wszystkim uczniom klas 7, 8 i 3 gimnazjalnych pragniemy podziękować za wspaniałą atmosferę i cudowną zabawę. Jeszcze raz ogromne dzięki i do zobaczenia na kolejnej zabawie w naszej szkole.

przewodniczący oraz wiceprzewodnicząca wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego klas starszych

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW SP50 !!!

Sport21 i 24 stycznia 2019r. odbył się II etap rozgrywek Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłkę siatkowa chłopców organizowanych przez Urząd Miasta Lublin i Towarzystwo Piłki Siatkowej . Nasza szkoła znajdowała się w 2 grupie i rozgrywała mecze z SP 7, SP 44, SP 20. Naszym uczniom udało się przejść do kolejnego etapu tych zawodów, który odbędzie się 1 lutego 2019r. na sali CSR przy ul.Łabedziej 4. Trzymamy kciuki za sukces naszych chłopaków!!!!

Skład reprezentacji SP50:
Mateusz Chudkowski
Dąbski Tomasz
Kuśnierz Oskar
Łukasik Jakub
Mazurkiewicz Michał
Mrysz Bartłomiej
Paweł Popiołek
Pyda Kacper
Radio Mateusz
Rejak Bartek
Sobota Michal

Opiekun: Katarzyna Gromaszek

WOLONTARIAT BIEGOWY SP 50 !!!

WolontariatW niedzielę, 16 grudnia 2018 r. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie kolejny uczestniczyli w przygotowaniach i organizacji Biegów Dzieci i Młodzieży oraz biegu “Chęć na Pięć”, który został rozegrany w Lublinie na Czechowie Południowym (przy Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II).

Wolontariusze SP50 w Lublin:
1. KINGA BARANOWSKA
2. ALICJA PYCH
3. ALICJA WRONKA
4. NELA TAMA
5. JAN WARYCH
6. BARBARA NIEZGODA
7. MAKSYMILIAN ARASZKIEWICZ
8. MARTYNA TUSTANOWSKA
9. MICHAŁ GROMEK
10. MATEUSZ RADKO

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom !!!

Opiekun i wolontariusz:
-mgr Małgorzata Molas

FESTIWAL KOLĘD W JĘZYKU NIEMIECKIM "CHRISTUS BRINGT LIEBE"

Niemiecki11 stycznia 2019r. w III LO im. Unii Lubelskiej odbył się międzyszkolny Festiwal Kolęd w Języku Niemieckim 'Christus bringt Liebe". W konkursie zaprezentowali się uczniowie z 7 lubelskich szkół. II miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 50 wywalczyły Julia Woźniak i Iga Jaworska z klasy 3 e (oddział gimnazjalny). Julia wzruszająco zaśpiewała kolędę Jana Sebastiana Bacha " Ich steh an der Krippen hier" przy przepięknym akompaniamencie Igi, która zagrała na skrzypcach.