Jest AKCJA!!!

Samorząd UczniowskiSamorząd Uczniowski klas starszych naszej szkoły z inicjatywy p. Pawła Sokołowskiego organizuje zbiórkę darów dla dzieci z domu dziecka w Lublinie.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję pomocy dla domu dziecka "Pogodny Dom" przy ul. Pogodnej 31 w Lublinie.

- Co to takiego "Pogodny Dom"?
"Pogodny Dom" - są to placówki w formie autonomicznych mieszkań. Placówki zabezpieczają łącznie całkowitą opiekę nad 78 wychowankami.

- Co zbieramy?
W tej akcji nie zbieramy zabawek, za to zbieramy słodycze na zbliżające się wakacje, ale najważniejsze są środki czystości (płyny i proszki do prania, płyny do mycia naczyń, szampony, płyny do kąpieli, pasty do zębów, środki do czyszczenia urządzeń kuchennych itp.).

- Do kiedy trwa akcja?
Całą akcję prowadzimy krótko, bo do 17 maja (tak naprawdę mamy tylko tydzień na przeprowadzenie całego przedsięwzięcia).
Zapraszamy serdecznie !

więcej informacji o placówce na stronie:

Paweł Sokołowski i Mirosław Zieliński

Całun Turyński – zwierciadło Ewangelii

Całun Turyński – zwierciadło Ewangelii

Dnia 15 maja 2019 r. odbędzie się spotkanie z p. Krzysztofem Sadło z Polskiego Centrum Syndonologicznego na temat Całunu Turyńskiego.
W spotkaniu na sali gimnastycznej uczestniczą klasy:

– na lekcji 4 (godz. 10:10) – klasy: 6b, 6c, 7c, 8a, 8d oraz gimnazjum: 3a, 3b, 3d, 3f;
– na lekcji 5 (godz. 11:05) – klasy: 6d, 7a, 7b, 7d, 8b, 8c oraz gimnazjum: 3c, 3e.

Ze względu na powagę poruszanych treści w wydarzeniu uczestniczą uczniowie klas starszych

Ks. Paweł Moskwiak
Paweł Sokołowski

Współorganizatorzy:
ks. Antoni Socha, proboszcz parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie,
Akcja Katolicka przy parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie,
Rada Rodziców SP nr 50

Nasi uczniowie pomagają

Nasi uczniowie pomagają

W dniu 19 marca 2019 r. zakończyła się w naszej Szkole zbiórka środków pielęgnacyjnych i higienicznych dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
W czwartek 21 marca 2019 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły wraz z przedstawicielami klas gimnazjalnych udali się do hospicjum, aby przekazać zebrane środki higieniczne. W czasie pobytu w placówce uczniowie obejrzeli reportaż o działalności hospicjum. Spotkali się także z panią Agnieszką Jarzyną, pracownikiem placówki, która opowiadała o formach pomocy, jakiej hospicjum udziela swoim podopiecznym.
Pani Agnieszka Jarzyna wyraziła wdzięczność za pomoc okazaną małym pacjentom hospicjum.
Na zakończenie spotkania uczniowie klas gimnazjalnych, którzy przygotowali prace plastyczne dla 16-letniej Anetki oraz 17-letniego Patryka, podopiecznych hospicjum, otrzymali dyplomy za zaangażowanie w akcję charytatywną na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w pomoc dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Paweł Sokołowski
Mirosław Zieliński

Zbiórka darów

Samorząd UczniowskiW imieniu Samorządu Uczniowskiego uprzejmie informujemy, że w naszej szkole prowadzona jest zbiórka na rzecz Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

W codziennej opiece niezbędną są środki pielęgnacyjne i higieniczne:
pieluszki w każdym rozmiarze, podkłady, mokre chusteczki, dobrej jakości emolienty. Prowadzimy również zbiórkę zabawek i maskotek z prośbą, aby były nowe (czyste, uprane) ze względu na stan zdrowia dzieci będących pod opieką Hospicjum. Zmniejsza to ryzyko dodatkowych infekcji, na które narażeni są mali Podopieczni Hospicjum.

Dziękujemy za wszelką pomoc już okazaną przez uczniów naszej szkoły i prosimy jeszcze o aktywne wsparcie.
Akcja trwa do 19 marca.

Samorząd Uczniowski klas starszych
Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
– Prymasa Tysiąclecia
z oddziałami gimnazjalnymi

WOLONTARIAT BIEGOWY SP 50 !!!

WolontariatW niedzielę 3 marca 2019 roku 10 Wolontariuszy z naszej szkoły uczestniczyło w organizacji VII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Uczniowie pomagali w biurze zawodów oraz tym razem rozstawieni byli po całej trasie biegu. Zadaniem ich było czuwać nad bezpieczeństwem biegaczy, wskazanie prawidłowej trasy oraz dopingowanie ich podczas biegu. Cały bieg odbył się w Ogrodzie Saskim na dwóch dystansach: 1963 m i 5889 m.
Celem biegu było oddanie hołdu pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Wolontariusze SP50 w Lublin:
1. KINGA BARANOWSKA
2. ALICJA PYCH
3. KATARZYNA TYMIŃSKA
4. JAN WARYCH
5. BARBARA NIEZGODA
6. MAKSYMILIAN ARASZKIEWICZ
7. MARTYNA TUSTANOWSKA
8. MICHAŁ GROMEK
9. MATEUSZ RADKO
10. MICHAŁ SOBOTA

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom !!!

Opiekun i wolontariusz:
-mgr Małgorzata Molas

Najlepsi geografowie w województwie

Najlepsi geografowie w województwie

Z przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły uzyskało najwyższe lokaty w wojewódzkim etapie Konkursu Geograficznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Filip Ladorucki z klasy 3 e zajął pierwsze miejsce, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Ania Domańska, również z klasy 3 e, zajęła drugie miejsce tracąc tylko jeden punkt do lidera.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Renata Furtak

Wieczór Gier Planszowych

Uczniów klas 7, 8 i gimnazjum zapraszamy na
Wieczór Gier Planszowych
w najbliższy piątek 15 marca w godzinach 18:30-21:00
(sale i korytarz 1 piętro gimnazjum). Obowiązuje pisemna zgoda rodziców.
Zachęcamy, aby przyjść ze znajomi z klasy oraz przynieść ulubione gry.

Podczas wieczoru będziemy zbierać używane, niezniszczone, kompletne gry i puzzle dla dzieci, które przekażemy oddziałowi dziecięcemu szpitala przy Al. Kraśnickiej.

Klub Młodych Cogito