Ostatni taki bal

W sobotę 12.01.2019 odbył się w naszej szkole ostatni bal w historii Gimnazjum nr 24.

Od godziny 16-tej na sali gimnastycznej trwały zdjęcia grupowe poszczególnych klas wraz z wychowawcami i dyrekcją. Część oficjalną imprezy rozpoczęła młodzież podziękowaniami dla wychowawców z okresu klas 1-3, 4-6 oraz obecnych. Rodzice jako organizatorzy przywitali wszystkich obecnych, przedstawili sponsorów balu i zachęcili młodzież do mądrej, radosnej zabawy. Pan Dyrektor otworzył oficjalnie bal i zaprosił do poloneza. Młodzi w eleganckich strojach wykonali ten tradycyjny taniec - w trzech turach do dwu różnych melodii. Kibicowali im rodzice, którzy przybyli na otwarcie balu. Po smacznym poczęstunku młodzież wróciła na parkiet i z wielkim zaangażowaniem odtańczyła „Belgijkę”, zapraszając do wspólnej zabawy także chętnych nauczycieli. Była to świetna rozgrzewka przed balem, a potem już zabawa trwała właściwie bez przerwy.

Wyniki ogólnopolskiego konkursu j. niemieckiego Deutschfreund

Niemiecki
Wyniki ogólnopolskiego konkursu j. niemieckiego Deutschfreund

Z radością i satysfakcją informujemy, że uczeń naszej szkoły Michał Gromek uzyskał "dobry wynik " w ogólnopolskim konkursie j. niemieckiego "Deutschfreund 2018".

Próbny egzamin gimnazjalny

W dniach 17, 18, 19, 20 grudnia odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny dla klas III.

CZYTAJ HARMONOGRAM

===

Konkurs J. Niemieckiego KO - wyniki etapu okręgowego

Niemiecki
Wyniki etapu okręgowego Konkursu J. Niemieckiego KO

Uczeń klasy 8 a Michał Gromek zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego zorganizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty z wynikiem 38 pkt, co stanowi 95% poprawnych odpowiedzi.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 26 lutego.

DYSKOTEKA

Samorząd UczniowskiDrodzy uczniowie klas 7,8 i 3 gimnazjalnych!
28 listopada Samorząd Uczniowski klas starszych Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia oraz klas gimnazjalnych, organizuje dyskotekę dla uczniów sódmych, ósmych i trzecich gim.

CZYTAJ REGULAMIN IMPREZY

===

WOLONTARIAT BIEGOWY SP 50 !!!

WolontariatW niedzielę, 25 listopada 2018 r. nasi Wolontariusze SP 50 w Lublinie pomagali w przygotowaniach i organizacji Biegów Dzieci i Młodzieży oraz " Drugiej Dychy do Maratonu" wraz z Wolontariuszami SP18 w Lublinie. Biegacze po raz pierwszy wystartowali z ul. Krochmalnej przed budynkiem Skate Town i tam ukończyli bieg.
Nasi Kochani Wolontariusze z SP 50 od godzin rannych pomagali w biurze zawodów, na strefie start - meta, gdzie wręczali medale biegaczom, rozdawali zawodnikom banany, napoje izotoniczne oraz wodę.
Reprezentantem SP 50 w Biegach Młodzieżowych był Jan Warych :) . Po ukończeniu biegu po raz kolejny pilnie pracował jako Wolontariusz SP50.
Głównym organizatorem cyklu “Cztery Dychy do Maratonu” jest Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, przy udziale Lubelskiego Stowarzyszenia Biegowego oraz MOSiR Bystrzyca.

Wolontariusze SP50 w Lublin:
1. KINGA BARANOWSKA
2. ALICJA PYCH
3. ALICJA WRONKA
4. NELA TAMA
5. JAN WARYCH
6. BARBARA NIEZGODA
7. MAKSYMILIAN ARASZKIEWICZ
8. MARTYNA TUSTANOWSKA
9. MICHAŁ SOBOTA
10. MICHAŁ GROMEK
11. HANNA PRZEKORA
12. ALICJA GOŁKIEWICZ
13. KATARZYNA BIELECKA
14. PATRYCJA GOŁĘBIOWSKA
15. HANNA BUCZYŃSKA
16. MATEUSZ RADKO

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom !!!

Opiekun i wolontariusz:
-mgr Małgorzata Molas

II etap Konkursu Przedmiotowego KO z J. Niemieckiego dla szkół podstawowych

NiemieckiZ wielką radością informujemy, że 7 uczniów z klas ósmych Michał, Agata, Jan, Mateusz, Alicja, Patrycja, Maksymilian i jeden uczeń z klasy siódmej, Artur, zakwalifikowało się do II etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego KO dla szkół podstawowych. Kolejny etap konkursu odbędzie się 26. listopada.

Trzymamy za Was kciuki w II etapie konkursu! Powodzenia!