W dolinie rzeki Czechówki

Turystyka
Dnia 16 kwietnia odbył się rajd pieszy doliną rzeki Czechówki.
Wyruszyliśmy ze Sławinka do Dąbrowicy - dawnej posiadłości rodowej Firlejów. Po okazałej renesansowej rezydencji rodu ocalał jedynie fragment parku oraz ruiny jednej z baszt. Następnie poszliśmy dalej czerwonym szlakiem do Płouszowic. Pogoda dopisała więc rozpaliliśmy ognisko:).
Następny rajd już w maju.
Do zobaczenia na szlaku!!!

Autorytet w czasach trudnych

Newsy
Pamiętasz, co twój dziadek mawia? Że uśmiech bywa aktem męstwa, że smutek to słabość to postawa zbyt wygodna. Być radosnym i dobrym, kiedy świat jest smutny i zły, to mi dopiero odwaga słowa z popularnej książki Małgorzaty Musierowicz "Opium w rosole" stały się mottem prac pisemnych uczniów, którzy przystąpili do ogólnopolskiego konkursu "W kalejdoskopie pamięci - Polska i Polacy w latach 1939 - 1989".
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów rodziny oraz historii lokalnej i regionalnej. Akces do niego zgłosiło ponad 2 tys. uczniów szkół gimnazjalnych z całej Polski. O wcześniejszych etapach konkursu, w którym brała udział nasza uczennica - Noemi Sikorska informowaliśmy już wcześniej. W III etapie konkursu Noemi zmierzyła się z Komisją Konkursową i przedstawiła rezultaty własnej pracy. Uczennica zdobyła II miejsce w Polsce, a od zwycięstwa dzieliły ją tylko setne punktu. W nagrodę otrzymała iPada, który sprawił jej wiele przyjemności. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Wyniki III etapu konkursu historycznego

1 Inglot Szymon 17,777 punktów
2 Sikorska Noemi 17,4 punktów
3 Szymkowiak Krzysztof 16,097 punktów
'' target=''_blank''>Więcej informacji TUTAJ.

Wystawa "Złoty Wiek Lublina"

Biblioteka
W drugim roku realizacji programu poświęconego historii Lublina biblioteka Gimnazjum na marzec przygotowała wystawę pt.: "Złoty Wiek Lublina". Składa się ona z następujących części: Przychylność Jagiellonów, Rozwój umysłowy, Poeci związani z Lublinem, Renesans lubelski. Pani Anna Czapska przygotowała do wystawy prelekcję, z której skorzystało dziewięć klas. Wystawa omawiana była w bibliotece szkolnej, a w ostatnim tygodniu marca prezentowana była na holu Szkoły.

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Biblioteka
Pierwszy rok ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" biblioteka Gimnazjum uczciła prezentacją okolicznościowej wystawy eksponowanej w dwóch częściach na zewnątrz i wewnątrz biblioteki.

International Reading Competition

Newsy
Dominika Dzikowicz z klasy Ia brała udział w międzynarodowym konkursie "International Reading Competition". Przeszła I oraz II etap konkursu. Ostatni etap konkursu odbył się w Debreczynie. Dominika została finalistką i zajęła 22 miejsce.

Dyplom Dominiki

Topienie Marzanny

Turystyka
Dnia 19 marca odbył się rajd pieszy. Jak co roku pojechaliśmy powitać wiosnę w Kazimierzu Dolnym.Wędrując przez wąwozy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego udaliśmy się do Męćmierza. W drodze powrotnej wspólnie z uczniami z gimnazjum nr 7 wykonaliśmy Marzannę i utopiliśmy w Wiśle.
Kolejny rajd już w kwietniu.
Do zobaczenia na szlaku!!!

Koszykarki G24 znowu wygrały !!!!

Sport07 marca 2011 roku odbył się finał Gimnazjady Miasta Lublin 2010/2011 w Koszykówce Dziewcząt w hali sportowej Globus.
Nasze Koszykarki grały z Gimnazjum nr 2. Wiele zbiórek, podań na kontrę i rzutów z dystansu, umożliwiły zdobycie cennych punktów. Świetny doping kibiców dodawał motywacji do gry. Dziewczyny jak zwykle dały z siebie wszystko. Mecz dostarczył wielu emocji i zakończył się oczywiście NASZĄ WYGRANĄ :) Dzięki czemu nasza WSPANIAŁA DRUŻYNA po raz kolejny zdobyła 3 miejsce w Lublinie !

Zawodniczki:
- Kinga Saczuk 3c