PORANEK POETYCKI Z TADEUSZEM RAWĄ

Biblioteka7 grudnia 2010 r. na poranku poetyckim w bibliotece Gimnazjum gościliśmy pana Tadeusza Rawę.

Pan Tadeusz jest poetą i dziennikarzem, który przybył do nas z wielkiego świata, bo aż z mroźnej Szwecji. I ten staż dziennikarski wyraźnie odciska ślad na twórczości naszego Autora. Mamy zatem baczny ogląd rzeczywistości: od ekologii, przez spojrzenie w przeszłość, wątpliwości natury egzystencjalnej a także rozterki sercowe, bo cóż bez nich człowiek byłby wart.
Nasz Gość uprawia także lżejsze formy, okraszając zabawnymi rymowankami słownik ortograficzny. Pisze też teksty dla kabaretu polonijnego.
Na spotkaniu Autor nie ograniczył się do przedstawienia swoich wierszy, ale czytał nam ulubione utwory innych poetów. Wciągnął nas do rozważań o poezji, odsłaniał tajniki warsztatu pisarskiego. M.in. podał autorski przepis na dobry wiersz: "powinien być zwięzły, krótki i rma chwycić za gardło". Podkreślał znaczenie wykształcenia humanistycznego, roli kodów kulturowych. Na koniec odegrał nam scenkę z przedstawienia kabaretowego. Jeszcze na korytarzu dziewczęta powtarzały refren tego "hip-hopu".
Jednym słowem, Pan Tadeusz Rawa nas oczarował i mamy nadzieję, że kiedyś do nas znowu zawita.

Ogłoszenie

NewsyZapraszamy Rodziców uczniów klas I i III Gimnazjum nr 24 w Lublinie na prelekcję na temat narkotyków i dopalaczy w środę 8 grudnia 2010 r. o godz. 17:00 w budynku gimnazjum (I piętro).
Marzena Łuszczyńska-Tytłak

Filmowa Mapa Przemian

PublikacjeNasi uczniowie biorą udział w konkursie organizowanym przez Fundację THINK! pt. "Fundusze dla Polski - Filmowa Mapa Przemian". Celem projektu jest kształtowanie świadomości europejskiej młodych obywateli Unii Europejskiej i pokazanie korzyści, jakie Polska odnosi z członkostwa w Unii Europejskiej. Zadaniem uczniów, biorących udział w konkursie, było przygotowanie maksymalnie 3-minutowego filmiku pokazującego wpływ Funduszy Europejskich na rozwój miejscowości, regionu, Polski. Do szkolnego koordynatora projektu - Pani Iwony Wąsik wpłynęły filmy, które zostały przesłane organizatorom konkursu.
Na stronie www.mapaprzemian.pl można odnaleźć filmy autorstwa naszych Gimnazjalistów.
Oprócz nagrody przyznawanej przez Komisję Konkursową, można również otrzymać nagrodę publiczności, dlatego bardzo prosimy o głosowanie na filmy Waszych kolegów. Każdy kto już ma konto, lub zarejestruje się na Youtube, może oddać głos w konkursie. Można głosować na kilka filmów, dlatego wszystkich serdecznie do tego zachęcamy. Głosujemy do 5 grudnia!!! Autorami filmów są:

Bartłomiej Nowakowski klasa III b, film dostępny pod adresem

Jędrzej Szot klasa III c, film dostępny pod adresem

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Opłaty za obiady

SekretariatW związku z likwidacją rachunku dochodów własnych (zmiana przepisów prawnych) prosi się rodziców o nie wpłacanie w grudniu za obiady styczniowe. Opłat należy dokonać dopiero w styczniu 2011 roku. Wszelkie nadpłaty zostaną zwrócone rodzicom na rachunek lub w kasie szkolnej (pokój 77) do końca grudnia 2010 r.

KONKURS RECYTATORSKI

Biblioteka
16 LISTOPADA 2010 biblioteka Gimnazjum zorganizowała konkurs recytatorski poezji patriotycznej pt.: "Rzadko na moich wargach...". W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Największy skład wystawiła klasa 2D (7). Brawo!!

Najlepiej wypadły uczennice klasy III A: Weronika Sowińska i Zuzanna Skrętek - ex quo I miejsce, II miejsce przypadło Agnieszce Sobieraj z II C, III - Maciejowi Kurancowi z III B. Wyróżniono też recytację Michała Błaszczyka z II D i Katarzyny Tomaszewskiej z II C.

Zdobywcom nagród i wyróżnionym gratulujemy - komisja konkursowa w składzie: Anna Kowalczyk - przewodnicząca, Justyna Kierepka, Anna Czapska, Justyna Skubisz - członkowie.

Newsy
W dniu 10 listopada uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w apelu szkolnym z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość odbyła się o godzinie 12:10 na sali gimnastycznej. Apel przygotowali uczniowie klas III i II, pod kierunkiem pań: Iwony Wąsik i Małgorzaty Wiślickiej. O oprawę muzyczną zadbała pani Beata Tokarczyk. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przedstawiono specjalnie przygotowaną na tą okazję inscenizację. Wszyscy aktorzy wzorowo wcielili się w swoje role. Dzięki przedstawieniu uczniowie mogli zapoznać się z historią naszego kraju w latach 1795-1918 , a także umocnić i pogłębić postawy patriotyczne.

Turystyka piesza

TurystykaDnia 20 listopada 2010 roku (sobota) zapraszam wszystkich zainteresowanych do SPA Nałęczów

Wyjazd z Dworca Głównego PKP o godz. 8.25 w kierunku Dęblina. Spotykamy o godz. 8.10 na dworcu PKP.
Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 15.00).
Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco do jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK (by dojechać na dworzec), ok. 35 zł - na bilety na pociąg, wejście na basen (17 zł) i inne ewentualne potrzeby.
W programie: SPA Nałęczów (basen) oraz zwiedzanie Nałęczowa.

Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak.