W dolinie rzeki Bystrej

Turystyka
Dnia 23 października 2010 roku odbył się rajd pieszy doliną rzeki Bystrej. Wyruszyliśmy z miejscowości Palikije i dalej "szlakiem młynów" dotarliśmy do młyna "Hipolita" w Nowym Gaju. Tam zwiedziliśmy wystawę minerałów i każdy mógł wykonać odlew monety z metalu. Rajd zakończył się w Nałęczowie.

Następny rajd już w listopadzie.

Do zobaczenia na szlaku!!!

Komunikat Dyrektora Szkoły

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie
z dn. 22 października 2010 r.

w sprawie budowy krytej pływalni

Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie i Stowarzyszenie "Nasz Dom" w porozumieniu z radami rodziców Gimnazjum nr 24 i Szkoły Podstawowej nr 50 zwracają się o poparcie inicjatywy budowy krytej pływalni przy naszym zespole szkół.

Jednym z warunków złożenia projektu obywatelskiego w sprawie budowy basenu jest poparcie Państwa potwierdzone podpisem na specjalnie przygotowanych kartach. Karty te dostępne są u wychowawców klas, portierni szkolnej oraz sekretariatach. W imieniu uczniów uczących się w naszej szkole apeluję o poparcie tej inicjatywy. Informuję również, że szkoła ma gotowy projekt na budowę basenu. Od dawna oczekiwany obiekt być może będzie mógł zostać wybudowany dzięki Państwa pomocy i służyć będzie zarówno uczniom, jak i mieszkańcom. Podpisy poparcia zbierane będą przez pracowników szkoły, członków stowarzyszenia "Nasz Dom" oraz rodziców dzieci szkolnych.

Podpis na liście może złożyć każda chętna osoba, która ukończyła 18 lat.

Członkowie stowarzyszenia byli inicjatorami budowy naszej szkoły od pierwszego budynku i z wielką radością zaangażowali się w budowę basenu jako ukoronowanie wcześniej podjętego przedsięwzięcia dla dobra mieszkańców dzielnicy.

W imieniu Stowarzyszenia "Nasz Dom"
Jan Madejek
mgr Ryszard Pawka

Rajd Rowerowy !!!!!

TurystykaW środę 08 września 2010r. odbył się rajd rowerowy nad Zalew Zemborzycki. Uczniowie klas gimnazjalnych pokonali dość trudną trasę wokół zalewu. Trasa była pełna wyboistych i błotnych niespodzianek :) a niektórzy z nas mieli z nimi bliskie, przyziemne kontakty :)
Trud nasz umilił piknik i niespodzianki przygotowane przez Urząd Miasta Lublin oraz koncert zespołu muzycznego Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie.

Rajd uważamy za bardzo udany. Czekamy na pogodę i następną wyprawę.
Opiekunowie:
- Pan Dyrektor Ryszard Pawka,
- Pani Małgorzata Molas,
- Pan Kazimierz Piwowarczyk.

Turystyka piesza

Turystyka
Dnia 23 października 2010 roku (sobota) zapraszam wszystkich zainteresowanych na rajd pieszy do Nałęczowa

Trasa rajdu: Wojciechów - Nowy Gaj - Nałęczów
Długość trasy - ok. 8 km.
Wyjazd z Dworca Głównego PKS o godz. 9.10. Spotykamy o godz. 8.45 na Placu Zamkowym (pod lwem).
Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 16.00).
Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco do jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK (by dojechać na dworzec), 15 zł - na bilety autobusowe i inne ewentualne potrzeby.
W programie: zwiedzanie Nałęczowa.

UWAGA!
Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak.

Dzień Edukacji Narodowej

NewsyNajcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku - jest wykształcenie.

Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy!

W Dniu Waszego Święta pragniemy Wam podziękować za trud i wysiłek związany z naszą edukacją. Jesteśmy wdzięczni za cierpliwość i życzliwość. Za to składamy Wam dzisiaj wiele najserdeczniejszych życzeń. Pragniemy, abyście zawsze czerpali radość z owoców swej pracy.
Samorząd Uczniowski.
Otrzęsiny

Dnia 14 października 2010 roku w godzinach przedpołudniowych w Gimnazjum nr 24 w Lublinie odbyła się uroczystość przyjęcia w poczet społeczności szkoły uczniów klas pierwszych. Podniosłe słowa ślubowania, uwiecznione „ku pamięci” na ofiarowanych uczniom pamiątkowych kartach, były wstępem do trudnych konkurencji otrzęsin. Dramatyzmu dodawała obecność dobra – anioła i zła – diabła toczących walkę o nieświadome duszyczki pierwszoklasistów. Życzliwość zgromadzonych pedagogów, rodziców i uczniów pozwoliła przedstawicielom klas pierwszych wyjść zwycięsko z trudnych zadań. Uczniowie zostali oficjalnie włączeni do grona gimnazjalnej młodzieży, co dobitnie potwierdziły słowa dyrektora mgr Ryszarda Pawki i wicedyrektor mgr Marzeny Tytłak – Łuszczyńskiej. Na zakończenie wierszem i wzruszającą liryczną piosenką w wykonaniu uczennicy klasy Ie – Oliwii Zielińskiej podziękowano nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.(E.P.)

Pożegnanie lata

Turystyka
Dnia 25 września odbył się rajd pieszy. Wyruszyliśmy z Parchatki i idąc przez Zbędowice, Bochotnicę dotarliśmy do Kazimierza Dolnego. Droga prowadziła przez pola i wąwozy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Pogoda nam dopisała i humory też. Następny rajd już w październiku.
Do zobaczenia na szlaku!!!

"Odkrywamy to co niewidzialne"

NewsyCzłonkowie koła ekologicznego "Modraszek" pod opieką p. Renaty Błaszczyk mieli możliwość odkrycia tego co jest niewidzialne dla oka podczas Festiwalu Nauki w Instytucie Ochrony Środowiska KUL.

Za pomocą mikroskopów elektronowych i innych precyzyjnych urządzeń mogli dokonać między innymi nie niszczącą analizę składu i rozmieszczenia pierwiastków w badanej próbce lub obserwować okazy biologiczne powiększone tysiące razy.

Niesamowite jest to, że badania w tym laboratorium są dziś wykorzystywane w tak wielu dziedzinach życia np. w medycynie, kryminalistyce, ochronie zabytków czy przemyśle odzieżowym.

Niezwykle mili i otwarci pracownicy instytutu potrafili wyjaśnić w prosty sposób bardzo zawiłe i skomplikowane szczegóły badań, a także zaprosili nas na kolejne spotkania.